ANXIETATE SI ATACURI DE PANICA

Moderator: admin

ANXIETATE SI ATACURI DE PANICA

Postby ady on Thu Dec 10, 2009 3:42 pm

"Povestea" mea a inceput in urma cu 3 ani cand in urma unui diagnostic gresit , am inceput sa am un sentiment de teama si niste stari tare ciudate.Nu mai puteam manca , nu puteam dormi, cu stari de ameteala,eram tot timpul in tensiune,aveam o neliniste interioara,dureri de cap, senzatia ca pierd controlul si ca o sa mi se intample ceva rau .si aveam tot timpul o stare de oboseala nejustificata.

Intrun final am mers la un psihiatru care mi-a pus un diagnostic de : depresie mixta si tulburare anxioasa, am primit un tratament pe care l-am luat timp de 1 an si ceva timp in care
starile sau mai ameliorat un pic dar nu au trecut si sa numai vorbesc de efectele adverse ale tratamentului si de dependenta pe care o aveam in momentul in care ma-m hotarat sa-l opresc.
Acum dupa sedintele de psihoterapie facute cu doamna Roxana , am inceput sa ma simpt din ce in ce mai bine.Starile alea ciudate au scazut ca intensitate si au inceput sa dispara starea de oboseala nejustificata a disparut,simpt ca am preluat din nou controlul si ce este cel mai inportant ca am inceput sa simpt din nou bucuria vieti.
( tin sa va spun ca sedintele le-am facut online)
Pentru cei ce se confrunta cu asfel de probleme o recomand din suflet pe doamana Roxana care in primul rand este un om minunat dar si un psiholog de exceptie.
Pe aceasta cale tin sa-i multumesc din nou doamnei Roxana pentru tot ajutorul dat.Practic mi-ati redat din nou pofta de viata.
Va multumesc
ady
 
Posts: 1
Joined: Sun Nov 29, 2009 7:59 am

Re: ANXIETATE SI ATACURI DE PANICA

Postby Roxana Niculescu on Mon Dec 14, 2009 9:31 pm

Draga Ady,

Ma bucur ca iti este mai bine si ca te ai reinvatat sa te bucuri de viata. Sa auzim numai de bine!
psiholog Roxana Niculescu
www.psihosolutii.ro
Roxana Niculescu
 
Posts: 5
Joined: Sun May 17, 2009 1:38 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron