anxietate,atacuri de panica,stari depresive

Moderator: admin

anxietate,atacuri de panica,stari depresive

Postby marymar on Mon Dec 21, 2009 5:12 am

Oare cum este sa nu te mai bucuri de viata? Cam dureros ... De cand ma stiu am fost retinuta in tot ceea ce vroiam sa fac,as fii vrut sa nu fac nici o greseala dar asa ceva nu a fost posibil.Nu am stiut mult timp ce se intampla cu mine si de ce sunt eu asa.Credeam ca asa este caracterul meu(unul slab) si asa o sa traiesc toata viata...incepusem sa ma resemnez cu gandul. Dupa ce am suferit o depresie usoara (tratata pe baza medicamentelor) si atacuri de panica reusisem sa imi revin dar nu complet.Ramasesem cu teama de a iesi din casa,cu teama de oameni,insomnii, nu mai aveam incredere in mine, pana cand am gasit ce trebuia sa gasesc demult...un medic psihoterapeut. De atunci viata mea s-a schimbat complet! Cu ajutorul lui Gabi si a muncii depuse de mine am reusit sa scap de anxietatea de care sufeream iar sansele de a mai suferi o depresie sau atacuri de panica sunt minime. Acum ma simt libera,curajoasa,puternica ,cu pofta de viata pe care o pierdusem. Este incredibil cat rau putem sa ne facem singuri fara sa ne dam seama. Recomand din suflet tuturor oamenilor sa apeleze la consiliere pshihologica care da rezultate 100% dar cu conditia sa muncim si noi. Ii multumesc lui Dumnezeu ca l-am intalnit pe Gabi iar lui ca m-a ajutat.
marymar
 
Posts: 1
Joined: Wed Dec 16, 2009 3:48 pm

Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron