O senzatie foarte ciudata!

Moderator: admin

O senzatie foarte ciudata!

Postby gabitza6712 on Mon May 03, 2010 12:19 pm

Buna ziua, sunt Gabriela si de aproape o saptamana nu reusesc sa mananc, sa inghit nici macar linchide, o senzatie de ceva care ma opreste sa inghit . Medicul de familie mi-a prescris Xanax, de 3 zile, iau dar nicio ameliorare. Imi este foame, dar nu reusesc sa mananc nimic, dorm normal. Puteti sa-mi spuneti ce ar trebuie sa fac, cui sa ma adresez si ce denumire ar avea aceste simptome? Va multumesc anticipat. Mutla sanatate!
gabitza6712
 
Posts: 1
Joined: Fri Apr 30, 2010 8:15 am

Re: O senzatie foarte ciudata!

Postby admin on Sun May 09, 2010 7:36 pm

Draga Gabriela,

Imi pare rau ca te simti atat de rau! Ai descris senzatii ce sunt foarte des intalnite in anxietatea generalizata cu sau fara atacuri de panica. Senzatiile de nod in gat, gheara in piept si greata puternica, de cele mai multe ori, te pot impiedica sa mananci, ceea ce este destul de grav.
Xanaxul este un anxiolitic foarte puternic, insa n-as recomanda nimanui sa il ia fara sa faca psihoterapie, deoarece poate duce la o puternica dependenta.
Iti recomand sa incepi cat mai repede psihoterapia, fiind foarte important sa intelegi ce se intampla in mintea si in corpul tau.
In cazul in care ti-este greu sa te deplasezi la cabinet, poti apela si la psihoterapia online, care este la fel de eficienta. Gasesti mai multe detalii aici: http://www.psihosolutii.ro/content/inde ... nline.html

Iti urez multa sanatate!
Psiholog Gabriel Dinu
Tel.: 0724.306.188
Mail: gabriel.dinu@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron