singuratate

Moderator: admin

singuratate

Postby alin76 on Sat Mar 28, 2009 4:08 am

Ce parere aveti despre un baiat care a dormit cu mama sa in pat pana la 28 ani si nu a avut nici o prietena
alin76
 
Posts: 1
Joined: Fri Mar 27, 2009 12:27 pm

Re: singuratate

Postby admin on Wed Apr 08, 2009 10:53 am

Draga Alin,
Exact cum ti-am spus si fata in fata, faptul ca ai dormit in pat cu mama ta pana la acea varsta nu este normal, dar nici neaparat nociv, mai ales ca nu s-a intamplat nimic condamnabil. Faptul ca nu ai avut o prietena are alte cauze, pe care le-am discutat intr-o anumita masura.
Succes!
Psiholog Gabriel Dinu
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm

Re: singuratate

Postby anamariia on Fri Dec 18, 2009 11:33 pm

Buna Alin,

Dar tu nu ai tata? Daca e asa, ma gandesc ca mama ta se agata de tine, de copil, pentru ca nu a vrut sa isi refaca viata cu un alt barbat. Asta e, asta a fost alegerea ei. Nu sunt terapeut, sunt o fata de 27 de ani care doar comenteaza pe acest forum. Ce vroiam sa iti zic este ca eu la serviciu am multe colege care locuiesc cu mama lor si sunt de varste foarte variabile. Inclusiv o doamna de 45 de ani care este inca singura, este partner pe o industrie. Si alte fete cuprinse intre varste de 27 - 45 de ani, fete cu cariera. Initial trebuie sa recunosc ca am crezut ca sunt nefericite cu viata lor. Daca privesti de departe, fara sa ai contact cu persoana respectiva asa te gandesti, nu stiu de ce, asa suntem noi oamenii construiti. AAAaaaaa, nu e cu nimeni, atunci are o problema, este nefericita. Dar dupa ce am lucrat pe diferite proiecte impreuna mi-am dat seama ca am gresit, ele erau foarte multumite de viata lor, chiar imi pare rau ca am gandit asa. Asa ca nu te mai invinovati, sincer nu ai de ce. Daca vrei neaparat sa schimbi situatia, depui efort, suporti consecintele si o schimbi. Dar invinovatirea nu iti foloseste, chiar nu iti foloseste.
anamariia
 
Posts: 10
Joined: Tue Jun 02, 2009 9:15 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron