Am nevoie de niste sfaturi.

Moderator: admin

Am nevoie de niste sfaturi.

Postby Sebi on Sun Jul 18, 2010 5:46 pm

Buna ziua !
Am o problema de ceva timp care acum 2 zile mi-a pus capac.In primu rand vreau sa ma prezint, numele meu este Sebi si am 16 ani, acum 1 an si vreo 8 luni am cunoscut o fata pe internet, am gasit intamplator id-ul acesteia, am vorbit ceva timp, fiind din orase apropiate, nu stiu exact ce mi-a placut atat de mult la ea, dar pot spune ca m-am indragostit de ea, atunci marea problema era ca ea nu prea era interesata, probabil fiind mai mica cu un an decat mine, nu era foarte matura, si mai ma jignea, dar mereu am trecut peste, pana acum cateva luni a tot facut asa, probabil s-a mai maturizat, intr-o seara nu stiu ce mi-a venit, ca am zis ca o sa ii zic cat de mult o plac, eram foarte suparat, imi era greu cand ea imi povestea de fostul prieten eu fiind atat de indragostit de ea, mi-am luat inima in dinti si i-am marturisit, si socat am fost cand mi-a spus ca si ea ma place, dar ii era rusine sa imi spune, bineinteles nu de atat timp ca mine, probabil de cateva luni, totul a fost bine si frumos pana aici, am decis sa ma duc sa o vizitez, mai exact acum 2 zile, eu am fost cu un prieten din cauza ca sunt timid, la fel si ea cu o prietena, fiind timida si ea, partea proasta, eu stiam ca sunt timid, dar in halul asta, nu am reusit sa scot cam nici un sunet, a fost destul de aiurea, si acum nu prea mai ma baga in seama decat o intreb eu ceva, nu stiu, am idei dar imi este frica sa le pun in practica, am nevoie de niste sfaturi, sunt o persoana destul de ciudata, am momente cam des in care sunt foarte trist, probabil din cauza asta, de fiecare data stric tot, nu pot sa pun nimic in practica, chiar speram ca va fi bine, acum sunt foarte deprimat pot spune, o plac foarte mult, si am cam pierdut-o, si sunt sigur ca asa mi se va intampla si pe viitor, este foarte frustrant, sunt foarte multe detalii legate de mine. Eu deocamdata las atat.Daca aveti nevoie de alte detalii despre mine voi mai posta.
Va multumesc !
O zi buna !
Sebi
 
Posts: 1
Joined: Sat Jul 17, 2010 9:06 pm

Re: Am nevoie de niste sfaturi.

Postby cedelena on Mon Aug 02, 2010 2:47 pm

Buna Sebi, eu sunt un user, nu sunt terapeut.
Sincer esti super tare, ai 16 ani si ai reusit sa iti stabilesti o intalnire cu o fata. Mi se pare incredibil. Eu cred ca am avut prima mea intalnire pe la 24 de ani....in fine.....ceea ce vreau sa zic este: tine-o tot asa, te descurci de minune. Nu generaliza. Ca in realitate nu ai puterea de a citi viitorul. Insa tinand cont ca ai reusit sa te intalnesi in realitate cu ea te felicit, esti grozav. Timiditatea este normala si vei scapa de ea in viitor, insa e buna sa o simti, inseamna ca ai emotii, esti om. Inveti.
cedelena
 
Posts: 11
Joined: Sat Dec 19, 2009 12:31 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron