Ajutor cauza depresiei si anxietatii nu pot dormi

Moderator: admin

Ajutor cauza depresiei si anxietatii nu pot dormi

Postby szilrob on Thu Sep 23, 2010 8:32 am

Buna ziua. am 35 ani,2 copii si recent sotia a decis ca vrea sa divorteze.Motivele sant mai vechi, vorbe spuse la nervi,care au jignit din partea mea,gesturi interpretate cafiind jignitoare sau umilitoare,decizii luate unilateral,probleme vechi la care s-a adaugat criza si greutatile financiare.Eu nu am resit sa grstionez aceste probleme,ne-am indepertat ,iar acum spune sotia ca este prea tarziu.Acum mi-am dat seama ce am facut si ce nu am facut,dar sotia nu-mi mai acorda nici o sansa,desi i-am marturisit ca in ciuda greselilor niciodata n-am incetat s-o iubesc in cei 11 ani,iar cu ceeace am suparat-o n-au fost niciodata cu intentie.I-am promis ca lucrurile se vor schimba,eu am devenit cu totul alt om ,intelegand greselile pe care le-am facut.Nu am inselat-o,n-am batut-o,nu beau,nu umblu cu prietenii.Cu toate astea sotia nu-mi acorda inca o sansa.
Mai grav este ca circa de 5 sapt nu pot dormi noaptea,ziua sant anxios ,depresiv.Noaptea iau somnifere ca sa pot dormi 1-2 ore.Momentan am fost sfatuit sa iau Zoloft 25mg apoi dupa 1 sapt am ajuns la 50 mg.Am fost pana acum in concediu ,trebuie sa ma intorc la lucru,unde e nevoie de atentie si concentrare si lucrez si ture de noapte.In conditiile astea va rog sa ma ajutai cum sa continui tratamentul ,daca este bun ,si seara ce somnifer sa iau care sa nu-mi provoace dependenta si a doua zi sa pot sa-mi desfasor activitatea.Daca este posibil ca acest trarament sa ma ajute sa trec peste perioada grea care urmeaza,si totodata sa pot merge si la servici, pt ca am o situatie materiala grea
Am incercat sa iau Xanax dar acesta ziua ma face sa fiu ametit,cu privirea intetosata,nu ma pot concentra,si imi este frica de dependenta.
Va rog din tot sufletul ajutati-ma cu tratament,cu psihoterapie(decat on-line pot din pacate),sfaturi,cu orice pt ca simt ca ma prabusesc si nu ma mai pot ridica si datorita faptului ca incercarile mele de impacare cu sotia nu dau rezultate desi incerc din rasputeri.
In ciuda greselilor mele,imi iubesc sotia mult,ca si pe copii(8-5 ani)care acum sufera si ei,iar eu sufar enorm,si la gandul ca ne vom despartii,fac atacuri de panica,transpir enorm urmat de scuturat de frig,slabiciune in picioare,somnolenta--dar nu pot adormi,si nu pot sa ma gindesc dekit la aceasta problema.
Va rog ajutati-ma sa pot merge si la servici si sa pot trece cumva de acesta perioada,sa pot dormi noaptea sa ma odihnesc putin.Va astept raspunsul urgent,pt ca nu mai pot face singur nimic.Cu multumiri
szilrob
 
Posts: 1
Joined: Fri Sep 03, 2010 9:55 am

Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron