Am nevoie de un sfat

Moderator: admin

Am nevoie de un sfat

Postby emtr3s on Mon Jan 31, 2011 11:16 am

acum 7 luni m-am despartit de prietena mea. motivul a fost distanta, ne vedeam din ce in ce mai rar, relatia se racise putin. problema e ca nu pot sa o uit.orice fac ma gandesc mereu tot la clipele impreuna si la ceea ce a fost si nu mai suport starea asta. am fost mereu un tip mai singuratic dar situatia asta a ajuns la extreme. vreau doar un sfat cum sau uit sau cum sa trec peste problema asta. multumesc anticipat
emtr3s
 
Posts: 1
Joined: Mon Jan 31, 2011 7:42 am

Re: Am nevoie de un sfat

Postby Psih Irina Paraschiv on Mon Jul 23, 2012 11:51 am

Buna emtr3s,

In primul rand ne cerem scuze pentru raspunsul intarziat.
Imi pare rau sa aud ca ai trecut printr-o despartire
Cum te mai simti?

E absolut natural care dupa o relatie in care ai investit atat timp cat si multa emotie sa te simti trist si sa treci printr-o perioada in care sa analizezi relatia, ce a fost bine si ce nu.
E important in aceste situatii sa fim constienti ca starea va trece, mai devreme sau mai tarziu, si ca ne va ajuta foarte mult sa ne implicam in multe activitati care ne fac placere. Acest lucru ma va ajuta atat sa imi iau mintea de la starea mea dar si sa ma concentrez pe activitati care imi fac placere si care imi vor arata ca viata mea nu si-a pierdut din valoare fara persoana iubita.
Poti citi acest articol de aici pentru mai multe detalii. http://www.psihosolutii.ro/content/inde ... goste.html

Sper ca am reusit sa iti fiu de ajutor.
Te invit sa imi scrii in continuare pentru mai multe informatii.

Cu bine,
Psihoterapeut Irina Paraschiv
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron