VREAU UN SFAT.....

Moderator: admin

VREAU UN SFAT.....

Postby ionela_trif on Thu Apr 28, 2011 5:41 pm

BUNA ZIUA.....ma numesc ionela si sunt casatorita de 2 ani....am un copil minunat de 6 luni...pana aici ar fi totul ok. Problema mea este urmatoarea: sotul meu dupa ce am nascut s-a simtit neglijat si a cautat alinare in bratele alteia...nu ar fi fost nici o problema daca era o aventura....dar se pare ca s-a indragostit de aceea fata, care la randul ei era casatorita si a divortat ulterior.....am incercat sa rezolv problema cand am aflat....l-am dat si afara din casa, l-am trimis la ea....dar s-a intors dupa o zi ca nu poate sa stea fara noi.....si ca a incheiat relatia cu aceea fata...ar fi fost bine daca era asa....dupa 2 luni dupa ce s-a intors acasa am aflat ca tot ce a spus au fost niste minciuni si ca ei si-au vazut de planuri....in plus se gandeau ca o sa ma inlature din calea lor incet, o sa ma faca sa ma satur de nepasarea lui....dar nu a fost asa, am simtit ca ceva e in neregula si am continuat sa ma interesez daca se mai vad....si asa a fost.In prezent suntem in relatii bune....ea e plecata in concediu din oras...se pare ca nu au mai luat legatura....problema e ca el nu stie ce sa aleaga si ce sa faca....L-am iertat ptr tot ce a facut dar.....inca nu stiu ce vrea, desi ne facem planuri si ne comportam ca o familie normala....asta, cred, pana se va intoarce domnisoara...ptr ca de fiecare data cand vorbeste cu ea se schimba totul..........cum sa fac si ce sa fac? nu mai am putere sa astept sa se decida odata...nu stiu pe ce drum sunt....casatorita cu familie sau singura cu un copil?
Cum sa procedez sa nu plece de acasa, sa stea cu noi.....Am mai deschis subiectul sapt asta dar a spus ca inca nu e hotarat...deja au trecut 2 sapt de cand s-a descoperit totul iar si tot nu stie ce sa faca, ca urmare nu stiu nici eu....mi-e ff greu sa ma comport normal asteptand sa imi spuna daca va continua alaturi de noi sau nu...as vrea sa abordez problema si in alte moduri de cat am facut-o.....sa ne vedem de viata....pentru ca alaturi de ea nu o sa fie niciodata fericit....mama lui nu o accepta, pe el parinti ei nu il accepta....nu cred ca o va duce ff bine.....si daca ma insel....pana la urma nu vreau decat sa ii fie bine... as vrea pararea cuiva din afara....nu numai de la cei apropiati. .....
VA ROG DATI-MI UN SFAT....VA MULTUMESC
ionela_trif
 
Posts: 4
Joined: Thu Apr 28, 2011 12:25 pm

Re: VREAU UN SFAT.....

Postby admin on Fri Apr 29, 2011 8:58 am

Buna ziua,

Imi pare rau ca va aflati in aceasta situatie!
Cred ca cel mai bine ar fi sa discutati cu sotul dumneavoastra asa cum ati descris situatia mai jos, adica cu avantaje si dezavantaje ale alegerilor pe care le poate face, astfel incat sa ii devina din ce in ce mai clar ce ar fi cel mai bine sa faca. Totoata, ar fi bine sa insistati pe tot ce este bun in relatia pe care o aveti.

Va urez succes!
Psiholog Gabriel Dinu
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm

Re: VREAU UN SFAT.....

Postby ionela_trif on Fri Apr 29, 2011 9:19 am

VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS....AM SA URMEZ SFATUL DUMNEAVOASTRA
DACA NU E CU SUPARARE VA VOI TINE LA CURENT CU CE SE VA INTAMPLA....
MULTUMESC
ionela_trif
 
Posts: 4
Joined: Thu Apr 28, 2011 12:25 pm

Re: VREAU UN SFAT.....

Postby Claudia mini on Sun Mar 10, 2013 1:37 pm

Buna ziua as dori un sfat deoarece problema pe care o intampin de aproximativ doua saptamani?Am o relatie de aproximativ4 ani a fost o relatie bazata pe increderea reciproca si respect,insa pe parcurs am am aflat ca el are o relatie de aprovimativ 8 ani cu o femeie cu care nu era fericit am decis sa raman langa el deoarece iubirea pe care io port este mult mai muternisa decat orice pe lumea asta,pe parcurs sau intamplat foarte multe momente frumoase intre noi calataorii o afacere frumoasa caruia ne dedicam zi si noapte,insa din cauza la afacere aceasta el a pus relatia in pericol si nu mai imi dadea atentia necesara,mam epuizat crezand ca va renunta la ea insa nu mam inselat singura deoarece el sa implicat mai mult in afacere si nici nu a renuntat la iubita lui,oar din cauza aceasta am incercat sa fiu cu cineva dar din cauza ca il iubesc nu am putut imi aduceam mereu aminte de el,insa din cauza unei femei in care eu am avut incredere a aflat iar acum a cerut o pauza si va sa zica are o relatie cu eael sustinand ca face toate Aceste lucrurisa imi arate ce inseamna durerea si ce inseamna sa simti frica de pierdere,insa toate aceste lucruri nu ma intaresc doar ma demoralizeaza si ma afecteaza in mod negativ,am ganduri rele de ami pune capat zilelor dea face numai rele,imi doresc sa ma culc si sa nu ma mai trezesc,incerc sa fiu puternica dar nu reusesc tot ce face sa distruge si nu mai pot plang in fiecare zi si spun ca Dumnezeu nu ma ajuta si imi da numai durere.Vreau sa fiu iaras aceea persoana pe care a cunoscuta cu care a avut cele mai placute momente fe bucurie cu care lvb si se respecta,cum pot trece mai departe cum pot depasi si infruntra aceasta problema care este adusa in viata mea fara sa ma distrug.Nu mai mananc nu mai am chef de viata vreau doar sa mor si atat??va multumesc
Claudia mini
 
Posts: 3
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:30 pm


Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron