probleme cu sotia

Moderator: admin

probleme cu sotia

Postby mushiku on Wed Feb 25, 2009 9:33 am

De cand m-am casatorit aprox. 1an si 4 luni am tot mai des probleme cu sotia.Ne certam f. des,imi reproseaza f. multe lucruri,s-a ingrasat f. mult si se supara f. usor din orice.Eu am 29 ani si ea 23...este o fire sangvin melancolica dar foarte ambitioasa,posesiva,geloasa si nu iarta nimic.Am nevoie de ajutor.Multumesc.
mushiku

Re: probleme cu sotia

Postby admin on Thu Feb 26, 2009 10:54 am

Buna ziua!

Imi pare rau ca aveti aceste probleme in cuplu. Cea mai buna solutie ar fi sa apelati la cateva sedinte de consiliere psihologica individuala si de cuplu, ca sa investigati cauzele acestor tensiuni si sa invatati sa comunicati mai eficient. Va mai recomand sa analizati in amanunt momentele, perioadele in care v-a fost bine, in care va intelegeati bine, ca sa intelegeti ce anume faceati atunci de era bine si sa incercati sa faceti iar.

Succes!
Psiholog Gabriel Dinu
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin

Re: probleme cu sotia

Postby catacorina on Mon Aug 17, 2009 8:29 pm

mushiku wrote:De cand m-am casatorit aprox. 1an si 4 luni am tot mai des probleme cu sotia.Ne certam f. des,imi reproseaza f. multe lucruri,s-a ingrasat f. mult si se supara f. usor din orice.Eu am 29 ani si ea 23...este o fire sangvin melancolica dar foarte ambitioasa,posesiva,geloasa si nu iarta nimic.Am nevoie de ajutor.Multumesc.

Stai linistit nu esti singurul :cry: sunt casatorit de 1 an si cateva luni avem un baietel de 6 luni ... sotia mea dupa ce a nascut a slabit mult ... si cred ca nu mai are incredere in ea se considera neatragatoare pt mine ... de fiecare data cand iesim pe strada ma urmareste sa vada daca ma uit la altele ... iar cand ajungem acasa incepe panarama ... ca daca ma culc cu ea spune ca ma folosesc de ea ca fac dragoste cu ea doar pt faptul ca ma gandesc la femeile care le vad pe strada ... nu imi da voie sa ma uit la verisoarele mele sau sa vb cu prietena fratelui meu ... si multe altele ... nici nu stiu ce sa mai fac ... la inceput ia a spus ca cel cu care a fost inainte ii facea ce imi face ea acum mie ... si ca ea nu ar face asa ceva mie niciodata ... dar astea au fost doar vorbe la inceput ... off cand ma duc la munca ma acuza ca ma duc si o insel daca sunt alte femei acolo ... sunt foarte multe lucruri de zis ... eu nu mai stiu ce sa mai fac ... imi pun intrebarea ... de ce cand esti la locul tau ... adik nu insel nu vin beat acasa intodeauna la timp ca sa nu dau motive nu cheltui nici un ban fara sa stie ea ... :? sper ca in timp o sa ii vina si eii mintea la cap ... sa auzim numai de bine.
catacorina

Return to Probleme de cuplu