sunt foarte geloasa

Moderator: admin

sunt foarte geloasa

Postby adriana on Sat May 16, 2009 3:34 pm

buna.
sunt noua pe acest forum si sunt aici pentru ca am nevoie de ajutor. sunt cu prietenul meu de aproape 4 ani de zile si am ajuns sa ne despartim din cauza geloziei mele excesive. din cauza geloziei mele si-a gasit pe altcineva. desi incerc din rasputeri sa imi rezolv in primul rand problema mea el spune ca nu mai poate avea incredere in mine ca o sa ma schimb. am avut o relatie foarte frumoasa si as vrea sa o salvez dar nu stiu cum sa ma descurc, nu stiu cum sa ma apropii iar de el, cum sa reaprind din nou iubirea ce a fost candva intre noi.
adriana
 
Posts: 1
Joined: Fri May 15, 2009 6:47 pm

Re: sunt foarte geloasa

Postby Roxana Niculescu on Mon Jun 01, 2009 9:49 pm

Buna,

Sentimentul de gelozie in exces poate fi legat de o lipsa de incredere in sine. Tinand cont de faptul ca ati fost impreuna 4 ani de zile, gandeste-te care au fost lucrurile care l-au atras la tine si pe care le-a pretuit cel mai mult si incearca sa le pui in aplicare cat mai des. De asemenea, cateva sedinte de consiliere cu un psiholog te-ar putea ajuta in imbunatatirea imaginii de sine si modificarea sentimentelor de geloziei si a comportamentului aferent.

Succes.
Psiholog Roxana Niculescu
www.psihosolutii.ro
Roxana Niculescu
 
Posts: 5
Joined: Sun May 17, 2009 1:38 pm


Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron