frica

Moderator: admin

frica

Postby blonda on Fri Jan 30, 2009 11:51 am

imi este frica.de orice.imi este frica sa stau singura acasa,chiar si ziua,imi este frica sa stau singura in casa seara sau noaptea,imi este frica sa dorm pentru ca in fiecare noapte am cosmaruri..
blonda
 
Posts: 1
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:48 am

Re: frica

Postby Gabriel Dinu on Sat Jan 31, 2009 9:55 pm

Buna ziua,

Imi pare rau ca iti este atat de frica. Cred ca te-ar ajuta mult cateva sedinte de consiliere psihologica, ca sa iti depasesti frica. Ma poti contacta pe telefon pentru o programare ( 0724.30.61.88)

Psihoterapeut Gabriel Dinu
Psiholog Gabriel Dinu
Tel.: 0724.306.188
Mail: gabriel.dinu@psihosolutii.ro
Web: www.psihosolutii.ro
Gabriel Dinu
 
Posts: 15
Joined: Sat Jul 26, 2008 1:22 pm

Re: frica

Postby gabone77 on Tue Feb 03, 2009 2:56 pm

@ blonda: cel mai bine ar fi sa nu mai amani momentul asta pt ca oricum vei ajunge la un psihoterapeut in cele din urma daca vrei sa ai rezultate. eu am asteptat ani de zile pana sa fac pasul asta si acum recuperez timpul pierdut intre temeri si frici. succes!
gabone77
 
Posts: 6
Joined: Wed Jan 28, 2009 11:26 am

Re: frica

Postby luana on Thu Aug 27, 2009 3:49 pm

Si eu am o problema asemanatoare, sufar de fobie sociala si aceasta problema o am de cand ma stiu. La inceput am crezut ca este vorba de timiditate, dar cu timpul am constatat ca este fobie sociala. Din cauza acestei probleme am pierdut multe ocazii de a ma bucura de viata si practic am pus o bariera intre mine si ceilalti crezand ca toti ceilalti din jur au o parere proasta despre mine. As vrea sa stiu cum pot scapa de aceasta problema, tinand cont ca persista de foarte multi ani, eu avand acum 27 de ani si ce trebuie sa fac. M-am interesat de psihoterapie si mi s-a spus ca sedintele de psihoterapie pot dura si 1 an, insa nu imi permit sa urmez un tratament pe o perioada atat de lunga deoarece costa foarte mult, si din cate am inteles acest tratament nu trebuie intrerupt deoarece nu da rezultate. Imi poate spune cineva daca exista si terapii mai scurte sau cursuri de personalitate pe care le pot urma pentru a ma vindeca de aceasta problema?
luana
 
Posts: 2
Joined: Thu Aug 27, 2009 11:16 am

Re: frica

Postby gabone77 on Tue Sep 08, 2009 12:35 pm

psihoterapia cognitiv comportamentala nu dureaza nici pe departe atat. si eu am avut 10 ani cu probleme dar lucrurile s-au remediat destul de rapid in cateva luni si in 10-15 sedinte eram deja un om schimbat. asa ca nu ai de ce sa te temi, problemele tale nu sunt nici pe departe de nerezolvat. succes!
gabone77
 
Posts: 6
Joined: Wed Jan 28, 2009 11:26 am


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron