probleme de adaptare-depresie

Moderator: admin

probleme de adaptare-depresie

Postby DanielaM on Wed Mar 14, 2012 6:45 am

Am venit in Bucuresti cu ceva vreme in urma pentru un job mai bun. Din nefericire, nu m-am adaptat tocmai bine. Colegii mi se pareau increzuti si atotstiutori in timp ce eu simteam ca nu ma descurc si ca nu stiu ce trebuie sa fac. Imi era teama ca daca voi intreba ceva ce nu stiu, ma voi face de ras si colegii ma vor vedea slaba. Nu aveam prieteni si mi-era greu sa relationez cu noii mei colegi. Treptat starea mea s-a inrautatit pana acolo incat sunam la servici si spuneam ca sunt bolnava, numai ca sa nu ma duc. Nu mai aveam chef sa mananc, nu-mi venea sa mai ies din casa si ma chinuiau gandurile asa de tare incat nu reuseam sa dorm noaptea.
Din fericire am cautat ajutor pe care l-am gasit in dna psiholog Simona Chiriluta. Alaturi de ea am invatat cum sa ies din depresie. Treptat am invatat sa-mi tin gandurile in frau si sa abordez mai rational temerile mele. Mi-am facut prieteni si am capatat curaj la serviciu, descoperind astfel multi colegi prietenosi si saritori. In plus am invatat ce sa fac pe viitor cand voi trece din nou prin situatii dificile pentru a nu ma adanci din nou in depresie.
DanielaM
 
Posts: 1
Joined: Wed Mar 14, 2012 6:24 am

Re: probleme de adaptare-depresie

Postby Ps. Simona Chiriluta on Wed Mar 14, 2012 12:02 pm

Draga mea, ma bucur mult ca esti bine si ca ai trecut peste starile depresive.
A fost o placere sa te cunosc si sa lucram impreuna!
Psiholog Simona Chiriluta
Ps. Simona Chiriluta
 
Posts: 2
Joined: Sat Feb 11, 2012 5:21 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 3 guests

cron