Tratarea anxietatii-depresiei

Moderator: admin

Tratarea anxietatii-depresiei

Postby justaman on Thu Aug 02, 2012 11:33 am

In urma cu cativa ani,spre sfarsitul liceului,m-am confruntat cu o perioada de care imi aduc aminte ca m-a intristat si demotivat pana la punctul in care nu vedeam viata decat in nuante de gri.Nu imi mai placea nimic,eram furios pe tot.Obisnuiam sa vad orice discutie ca un fel de repros asa ca evitam sa vorbesc cu cei din jur, iar cu cei apropriati ma certam foarte des ranindu-ne de fiecare data relatia.Nu ma simteam in stare sa invat tocmai cand examenele bateau la usa.
Dupa doar cateva sedinte de psihoterapie cu Alina Tronaru insa incepusem sa fac ce pot ca sa imi tratez emotiile negative dar mai ales sa nu neglijez lucrurile care imi fac bine precum scoala si pasiunile.Certurile au scazut in intensitate, apoi erau din ce in ce mai rare.Am inteles ca anxietatea si depresia mea nu sunt imposibil de batut si cu putin efort asta chiar se poate intampla. Mi-am gasit reperele si acum nefericirea e doar trecatoare fiindca ma pot concentra pe prezent si am gasit puterea interioara sa ma lupt cu emotiile negative.Obtin mai des ce imi doresc si privesc mai optimist catre finalul facultatii,iar cand simt ca sunt prins in indoieli,normale ori irationale,stiu cum sa le tratez.Ma asteptam ca efortul sa fie inzecit, deoarece credeam ca multe lucruri imi sunt imposibile, dar asa am realizat ce este posibil si ce nu.
Ii multumesc dinou Alinei Tronaru pentru ajutorul profesionist si implicarea de care a dat dovada si va recomand psihoterapia,cu sinceritate, veti avea doar de castigat!
justaman
 
Posts: 1
Joined: Tue Jul 31, 2012 5:14 pm

Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron