Probleme in relatiile cu sexul opus

Moderator: admin

Probleme in relatiile cu sexul opus

Postby counterterrorist on Wed Jul 01, 2009 12:48 pm

Salut. Am 24 de ani si pana acum n-am avut nici o prietena. Am mai avut incercari pana acum dar trebuie sa recunosc ca sunt foarte selectiv si devin foarte greu motivat sa-mi incerc norocul. Am intalnit o fata care imi placea, am incercat sa ma combin cu ea dar am ramas doar amici. Problema e ca aduc lucrurile la un anumit punct dar cand trebuie sa merg mai departe, sa flirtrez sau sa o sarut ma emotionez si nu mai fac nimic. Alta problema ar fi ca nu mai pot sa-mi scot fata asta din cap si nu exista nici o sansa sa fim impreuna pentru ca am ramas blocat in "friend zone" si are si prieten. Cea mai mare piedica atunci cand incerc sa fiu cu o fata e ca stiu ca nu am mai avut nici o prietena si mi-a frica de necunoscut plus ca stiu ca la varsta mea ar trebui sa fiu expert si nu vreau sa ma fac de ras. Ocazii am avut dar n-am putut sa trec peste propriile frustrari. Simteam nevoia sa spun cuiva asta, nu stiu daca exista sfaturi sau vreo metoda de a trece peste problema mea.
counterterrorist
 
Posts: 2
Joined: Wed Jul 01, 2009 12:25 pm

Re: Probleme in relatiile cu sexul opus

Postby anamariia on Sat Dec 19, 2009 12:00 am

Buna,

Nu sunt terapeut....simt nevoia sa zic asta. Oau....sincer ...oau......tu crezi ca la 24 de ani ar trebui sa fii expert? Really? Eu zic ca e bine asa cum esti, si sincer iti zic ca nu vrei sa devii unul care sta cu fete, dar nu se poate indragosti de nici una. E mult .....mult mai bine sa faci sex din dragoste. Si daca te ajuta cu ceva iti marturisesc ca eu am facut dragoste cu un tip care era virgin la 32 de ani (nu fac aluzie ca tu ai fi virgin, iti dau un exemplu ca sa ai o comparatie), musulman, si a fost de vis. S-a abandonat complet si a fost foarte dezinhibat pentru ca era foarte curios, era ceva nou pentru el. Vezi tu, cand ai "experienta" asa cum zici tu, esti mai rigid, e mai greu sa te lasi prada pasiunii, pentru ca cunosti, ai mai trecut prin asta, nu e mare lucru. Asa ca stai linistit si doreste-ti mai bine sa te indragostesti de o fata, decat sa fii pur si simplu cu o fata. Si cauta-ti o fata libera, pentru numele lui Dumnezeu, ca sa fie numai a ta si sa faceti impreuna tot felul de chestii, numai voi doi.......no one else
anamariia
 
Posts: 10
Joined: Tue Jun 02, 2009 9:15 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron