adrian

Moderator: admin

adrian

Postby adrian on Sun Feb 22, 2009 1:17 pm

Buna siua!
Numele meu este stefan si povestea mea suna c-am asa ,ma chinui de vreo 6 ani cu niste probleme de sanatate care mi-ai dat viata peste cap ,nu mai sunt omul care eram ,sunt un om nervos vesnic,suparat pe toata lumea ,ma gandesc mereu ca nu mai am mult de trait sau ca mi s-ar putea intampla ceva rau din cauza sanatati .Mai rau este ca trebuie sa ma suporte si cei din jur ,mai ales familia mea care mereu ma sprijinit si ma inteles ,dar au ajuns si ei sa se sature de situatia asta .
Totul a inceput acum 6 ani in urma unor abuzuri de cafea si nopti nedormite langa calculator ,aveam o sala de internet si stateam c-am toata ziua acolo .aceste abuzuri de cafea ,alcool si nopti nedormite m-au adus in pragul disperari ,am inceput sa am probleme cu inima ,nu aveam aer ma simteam din ce in ce mai rau .Au trecut 6 ani de atunci,m-am casatorit ,am un copil si totul pare sa mearga bine mai putin sanatatea mea ,sunt disperat ,nu stiu ce sa mai fac ,am fost la toti doctori posibili dar nu mi-ai dat nici un tratament ,mi-ai zis sa ma obisnuiesc cu situatia asta sau sa merg la un psiholog care ma poate ajuta ,si de aici a venit ideea de las si eu un mesaj in speranta ca poate cineva ma va ajuta .Incerc sa fiu un om puternic si sa rezist dar mi-e foarte greu ,as dori macar o zi sa am simt om ,macar pentru familie .Va mutumescsi sper ca nu v-am plictisit .
adrian
 
Posts: 1
Joined: Sun Feb 22, 2009 1:01 pm

Re: adrian

Postby admin on Sun Feb 22, 2009 11:33 pm

Draga Stefan,

Ar fi bine sa meditezi putin la faptul ca medicii nu au gasit nici o problema de sanatate si ca sunt oameni care au probleme dovedite de sanatate si nu se impacienteaza asa de mult. Vei descoperi ca este vorba de faptul ca totul se intampla in mintea ta. Nu este foarte grav, chiar daca stiu ca este extrem de chinuitor pentru tine. Este vorba de anxietate si atacuri de panica. Ai nevoie de psihoterapie si poti apela cu incredere la cabinetul nostru.

Numai bine!
Psiholog Gabriel Dinu
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron