Povestea mea de cosmar

Moderator: admin

Povestea mea de cosmar

Postby corina on Wed Aug 06, 2008 12:01 am

Desi imi este greu sa fac asta,va voi povestii o intamplare neplacuta din viata mea.La varsta de 14 ani un barbat a incercat sa ma violeze,a fost o experienta destul de dura,dat fiind ca eram doar un copil. Am scapat de ca prin urechile acului,l-am impins si s-a dezechilibrat.Leam spus parintilor mei,si am scapat de el pentru moment;din pacate am facut prostia vietii mele nu mam dus la politie.Acum sa va povestesc intamplarea: la 14 ani tata mi-a cumparat primul calculator,eram in extaz total dar nu stiam sa-l folosesc,asa ca tata a adus un profesionist sa ma invete-mare prostie ca la adus tocmai p Tinel(numele celui ce a incercat sa ma violeze). Inca de la inceput se lua de mine,ma atingea aiurea,vorbea urat cu mine;pana cand intr-o buna zi a trecut la fapte: desi sotia lui era in camera cealalta a incercat sa ma aiba cu forta,l-am impins si am fugit in gradina.I-am spus mamei si a scapat de el.Toate bune si frumoase,pana cand acum ceva timp a incercat iarasi...Eu eram in masina,un Ford albastru,aprope de liceul "Elena Cuza" din capitala.Eram in sesiune si ca sa ma relaxez am plecat cu o colega de-a mea la sora ei la liceu,fata dadea bacalaureatul(apropo proasta idee,mai bine stateam acasa),dat fiind ca era aglomerat traficul colega mea a decis sa parcheze masina la 3 strazi de incinta liceului.Eu avand probleme cu inima; nu am putut sa merg prin canicula;asa ca am decis sa raman in masina(idee si mai proasta). La cateva momente dupa plecarea colegei mele,am auzit usa din spate deschizandu-se,nu am dat importanta crezand ca e ea. Peste cateva secunde am simtit o lama la gat,nu m-am spriat asa tare,dar cand omul a sarit scaunul si a trecut in fata am incremenit de teama,disperare si uimire. De ce? Omul care ma ataca acum,era exact cel ce ma atacase la 14 ani! Mi-a tinut mainile,dar la un moment dat a vrut sa se desfaca la pantaloni,si mi-a eliberat o mana,atunci paralizata de frica am intins usor mana si am deblocat usa,imediat ce usa s-a deschis l-am impins afara. A cazut din masina,iar eu intr-o fractiune de secunda am blocat usile la loc. Peste ceva timp a venit colega mea si am facut ceea ce trebuia sa fac de mult,am mers la politie.A fost arestat a doua zi pentru tentativa de viol,deoarece cutitul cu care ma amenitase a fost gasit in masina. La o saptamna a fost condamnat la cativa ani de inchisoare. Credeti ca sa termina? ei bine nu;la doua saptamani dupa a fost eliberat pe cautiune;cautiune platita de sotia sa.A inceput sa ma hartuiasca,si la 3 zile am mers iar la politie si l-am acuzat de hartuire. A fost arestat acum fara drept de cautiune,si a mai primit un an de inchisoare...Cam asta e cosmarul meu...
corina
 
Posts: 3
Joined: Tue Aug 05, 2008 11:21 pm

Re: Povestea mea de cosmar

Postby admin on Tue Aug 19, 2008 4:36 pm

Draga Corina,

Important este ca acest cosmar al tau s-a terminat si ca ti-ai revenit. Totodata, ma bucur ca te-au ajutat sedintele de consiliere pe care le-am facut. Am observat cata forta este in tine si cum incepi sa ti-o folosesti din ce in ce mai mult.

Sunt curios ce parere au si altii despre ce ti s-a intamplat si mai ales persoanele care au patit ceva similar.

Succes!

Gabriel Dinu
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm

Re: Povestea mea de cosmar

Postby anamariia on Fri Dec 18, 2009 11:49 pm

Buna Corina,
Oau, citind cuvintele tale m-am gandit ca citesc un scenariu de film in care actrita principala este de vis si nu se pierde cu firea intr-o situatie amenintatoare si invinge pana la sfarsitul filmului.
Am avut si eu experienta cu baieti care te ating cu forta pe strada. Bine, nu asa de amenintatoare ca ale tale. Cea mai dificila experienta a fost cand ma duceam la un interviu si am intrat intr-o scara de bloc ca sa urc la etajul unde firma avea sediu. Culmea ca blocul era cu interfon. Eu cand intru intr-un bloc cu interfon, deschid usa si apoi ma duc inainte dar sunt atenta sa aud in spatele meu ca usa a facut click si s-a inchis. Atunci am auzit chick-ul (deci usa s-a inchis) si m-am dus sa chem liftul. Cand am vrut sa apas pe buton, un tip m-a impins la perete, mi-a pus mana la gura si a inceput sa ma atinga ......in fine.....ideea e ca am reusit sa ii dau mana de la gura si sa tip. El a iesit din bloc, m-am intors si m-am uitat la el si el la mine. Nu stiu de ce unii baieti fac asta. Culmea ca tot m-am dus si am dat interviul si m-au si angajat. Mi-au zis dupa aia ca am fost un pic prea emotionata la interviu, iar eu le-am povestit incidentul, au ramas socati. Si eu am facut aceeasi faza ca si tine, nu m-am dus la politie, cu toate ca si acum imi amintesc fata lui. Nu l-am mai intalnit de atunci, sa tot fie 4 ani.
anamariia
 
Posts: 10
Joined: Tue Jun 02, 2009 9:15 pm


Return to Probleme individuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron