geloasa...putin

Moderator: admin

geloasa...putin

Postby ave_alexu on Thu Mar 19, 2009 11:28 am

sunt cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile.acum suntem intr-o pauza de mai mult de o luna dar ne vedem aproape zilnic.am vb cu el si mi-a spus ca in weekend a fost la un chef undeva in afara orasului si erau si fete necunoscute acolo?.el de obicei nu mergea la chefuri fara mine?sunt cam geloasa,as vrea s scap de aceasta banuiala care nu-mi da pace dloc si as vrea sa stiu daca a facut ceva la acel chef sau nu?el mi-a zis ca in afara de dansat nu a facut nimic si ca mi-ar fi spus daca ar fi facut ceva cu alta fata,mai ales ca acum nu suntem impreuna.l-am rugat sa recunoasca pentru ca nu o sa ma supar si el a zis ca nu are ce sa zica,pentru ca asta ar insemna sa spuna minciuni?nu stiu cum sa aflu daca m-a inselat sau nu?.el a fost si cu alti baieti acolo pe care ii stiu si eu(cativa)si nu stiu cum as putea sa abordez subiectul cu un prieten de-al lui care a fost acolo sa il intreb astfel incat sa nu isi dea seama ca tintesc un anumit raspuns si nici sa afle apoi prietenul ca l-am intrebat?va rog ajutati-ma
ave_alexu
 
Posts: 1
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:50 am

Re: geloasa...putin

Postby admin on Fri Mar 20, 2009 10:47 am

Draga Ave_alexu,

Este normal sa fii putin banuitoare in situatia pe care ne-ai descris-o. Cand, insa, pragul de gelozie creste e foarte posibil sa dauneze relatiei. Daca iti doresti sa reincepi aceasta relatie, iti recomand sa ii acorzi toata increderea si sa nu risti in felul asta sa pierzi aprecierea lui. Pana la urma, voi sunteti oficial despartiti, astfel incat nu ar fi un lucru foarte grav daca ar fi flirtat cu cineva atunci. Acorda-i increderea ta, fii constienta de toate insusirile tale care l-au atras si incearca sa te bucuri de viata. Te asigur, lucruri bune ti se vor intampla! :)
O zi frumoasa!
Psiholog Gabriel Dinu
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm


Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron