am nevoie de un sfat din partea dvs

Moderator: admin

am nevoie de un sfat din partea dvs

Postby ilinca24 on Thu Feb 18, 2010 7:26 pm

sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 5 ani.eu am 24 iar el 28 de ani.eu provin dintr-o familie buna la fel si el.tatal lui a murit acum 6 ani iar mama lui a ramas singura.mai are un frate de 26 de ani.atat el cat si fratele lui locuiesc cu ea, ea fiind momentan somera.mereu a vrut sa fie langa el.prima faza mi-a facut-o mama lui cand am hotarat sa mergem impreuna intr-un weekend la munte approape de noi.eu eram virgina la fel si el si ineviatbilul sa produs.insa ce ma durut cel mai tare e ca a doua zi dimineata ea la sunat la ora 8 si ia zis sa vina acasa ca are treaba cu el.am trecut peste asta.pe parcursul timpului ea mi-a facut facut tot felul de faze dar si el.cand vroiam sa meregm undeva imi spunea ca nu are bani deesi are un salariu de 21 de mil.dar mereu am dat jumatate jumatate cheltuielile.mereu m-am rugat de el hai incolo, hai incolo si sa lasat foarte greu convins invocand ca nu are bani ca ii trebuie pentru familia lui.mereu i-am zis sa ne mutam la casa noastra si mi-a zis ca nu are cum ca nu se simte pregatit si nici posibilitati fianciare nu are.de sf stefan ma cerut in casatorie.dupa ce mi-a dat inelul la 2 minute mi-a zis ca trebuie sa mergem in ianuarie dupa restaurant iar in februarie sa vorbim de nasi ca sa facem nunta anul acesta.pe mine nu ma intrebat daca imi doresc acest sau cans as dori sa fac aceasta nunta.am vorbit si cu ai mei, pentru ca eu nu lucrez si depind de ei si mi-au zi s ca in acest an nu se poate.i-am spus si lui si sa revolatat foarte tare.intr-o seara a venit cu mama sa la noi sa vorbim de nunta .dansa a fost foarte hoarata sa faca nunta in acest an, unde vrea dansa si cand vrea dansa pentru ca la anul vrea celalalt baiat sa fac.ai mei i-au explicat situatia si sa enerevat foarte tare. si el a inceput sa-mi reproseze de fata cu toti ca eu am vrut nunta, pt ca eu intradevar i-am zis ca ar fi cazul sa ne luam, dar nu am crezut ca o va face in acest sens,adica sa nu se consulte deloc cu mine ci numai cu mama lui.
In momentul de fata mama lui sa schimbat foarte tare,nu mai imi vorbeste deloc si nici in casa nu ma mai primeste pt ca nu am vrut sa fac anul acesta nunta cum a zis ea.iar prietenul meu la fel.a inceput sa ma injure, sa ma agreseze iar cand e vorba de mers undeva mereu imi zici ca nu vom mai merge pt ca am zis eu ca nu am bani si nici ai mei, si daca nu am vrut sa facem nunta ca nu ai mei bani inseamna ca nici de mers undeva nu voi avea.sufar foarte mult si ma consum enorm pentru il iubesc in ciuda a tot ce mi-a facut.mereu a pus-o pe mama lui pe primul plan si dupa eu.nu am crezut ca ma va cere si ma va forta sa fac nunta anul acesta, iar daca nu am vrut sa o fac imi va reprosa mereu ca sa astept eu mult si bine pana ma va cere iar.unde am gresit?mama lui sa comportat bine cu mine inainte dar din cauza acestui aspect sa schimbat brusc.nu vreau sa-l pierd dar nici sa sufar nu mai vreau.imi este frica de singuratate, foarte frica.si de cand vorbesc cu el am devenit foarte emotiv si nervoasa, am inceput sa fac atacuri de panica.i-am zis sa ne mutam impreuna dar nu vrea, iar mama lui a zis ca daca ne mutam impreuna sa uite de ea.nu mai suport asa
va rog sa imi dati un sfat
ilinca24
 
Posts: 1
Joined: Thu Feb 18, 2010 5:06 pm

Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron