vechea problema cu partenerul din cauza mamei

Moderator: admin

vechea problema cu partenerul din cauza mamei

Postby daniellas on Tue May 11, 2010 3:25 pm

Buna ziua,
Am mare nevoie de un sfat pentru ca simt ca cat de curand o iau razna si nu stiu cui sa ii cer un sfat, de fapt se poate, dar stiti ca parintii sau prietenii intotdeauna ne da un sfat subiectiv ci nu obiectiv.O sa va spun pe scurt despre ce este vorba ca sa nu va obosesc sau sa va rapesc din timp prea mult.In urma cu ceva timp, am intalnit pe cineva si apoi am ales sa plec din tara.nu sa intamplat imediat ci la un an aproape si asta la insistenetele partenerului.mi a fost foarte greu sa fac acest pas pt ca acasa aveam un job,sunt o persoana f activa si ma plictisesc foarte repede daca nu am ceva de facut.si eram f constienta cum va fi inceputul dar na am zis ca ma iubeste si nu am bagat de seama ca moare asa rau dupa maicasa.aici la inceput totul a fost bine si frumos, ca intotdeauna.Momentan nu am un job aici si cred ca datorita ca nu imi umplu timpul si mintea cu ceva poate de aia sunt in starea de fata.si bineinteles neavand mari activitati, abia asept ca seara partenerul sa se intoraca de la servici, si inevitabil il coplesesc cu atentia mea, cerand la randul meu o foarte mare atentie.O alta idee care trebuie punctata este faptul ca locuiesc cu mama lui , fratele si partenerii acestora.Se pare ca o alta problema de luat in seama este faptul ca el este foarte atasat de mama sa si orice discutie avem sau ce problema are se duce si ii cere imediat parerea ceea ce pe mine ma deranjeaza si ma face sa cred ca nu am o relatie doar cu el ci cu toata familia.la inceput am incercat sa il conving sa avem o viata separata dar se pare ca este foarte greu sa il mai conving acum.pentru ca in urma cu o saptamana am avut o discutie in care ii ceream sa petreaca mai mult timp cu mine si avand o discutie foarte profunda si cu maicasa , m-a dat peste cap , si pe el de altfel spunandu-mi ca ii cer prea multa atentie si ca nu stie ce mai simte sau ce mai vrea.Mama lui cauta o noua casa, si bineinteles ca nu mi se pare o idee foarte buna de a locui atatea persoane si stiu ca niciodata atat timp cat vom locui cu familia nu voi avea intimitatea pe care mi-o doresc ci mama lui tot timpul se va implica in relatia noastra.dati-mi va rog un sfat ce sa fac,sa mergem la un psiholog aici , sau nu stiu.incerc sa vorbesc cu el, si am incercat toate variantele, pt ca am si eu ceva cunostinte de psihologie, dar de multe ori zice ca vrea sa se gandeasca si a doua zi cred ca se duce si ii raporteaza totul lui maicasa, facand-ma sa cred ca este o persoana care nu poate lua decizii singur.sper sa ma ajutati cu un sfat ceva si va multumesc enorm pentru timpul acordat.
daniellas
 
Posts: 3
Joined: Tue May 11, 2010 9:47 am

Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron