probleme de cuplu

Moderator: admin

probleme de cuplu

Postby alinagfal on Fri Feb 13, 2009 11:38 am

Buna ziua,

Sunt casatorita de cateva luni si sotul meu este f nervos tot timpul.Se pare ca orice as face nu este bine si se rasteste la mine. Avem niste joburi foarte solicitante si stresante in acelasi timp. Sotul meu se retrage in birou tot timpul si munceste non stop,iar in momentul in care ii cer sa petrecem ceva timp impreuna imi raspunde rastit ca are treaba si trebuie s-o termine.Am avut discutii si recunoaste ca este prea ocupat si tipa la mine deoarece este obosit sau stresat.
Am devenit f emotiva si nu mai am incredere in mine deloc.Mi-e frica sa spun ceva sau sa intreb ceva deoarece va tipa iar.
Am nevoie de sfatul dvs.
Va multumesc.
alinagfal
 
Posts: 1
Joined: Fri Feb 13, 2009 11:24 am

Re: probleme de cuplu

Postby admin on Sun Feb 15, 2009 1:57 pm

Draga Alina,

Imi pare rau ca aveti asa o tensiune in cuplu. Este nevoie sa invatati sa va relaxati, chiar si atunci cand aveti multe sarcini la serviciu.
Pentru a-ti redobandi increderea in sine iti recomand cateva sedinte de consiliere psihologica. Totodata, vei descoperi ce se intampla in mintea ta atunci cand te simti rau si ce poti face ca sa nu ti se mai intample.
In ce priveste relatia cu sotul, putem discuta putin despre o comunicare eficienta in cuplu, insa ar fi perfect daca ar veni si el la cateva sedinte de terapie de cuplu. V-ar ajuta pe termen lung. Nu e normal sa aveti astfel de probleme si comportamente agresive, indiferent de stresul de la serviciu.

Numai bine!
Psihoterapeut Gabriel Dinu
www.psihosolutii.ro
admin
Site Admin
 
Posts: 49
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:53 pm


Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron