Ce sa fac?

Moderator: admin

Ce sa fac?

Postby ana2027 on Wed Apr 06, 2011 8:35 am

Buna.Numele meu este Ana.Am o relatie de 6 ani,insa ultimii 3 ani au fost mai mult chinuitori pentru mine. Nu-l iubesc,insa toti din jur imi repeta ca este barbatul ideal pentru mine. Eu sunt o persoana cava mai dificila si mi-a fost greu sa intalnesc pe cineva care sa ma accepte asa cum sunt. In ultima vreme, chiar nu mai stiu cum sa continui relatia, cum sa ma mai mint ca totul e bine si ca e o chestiune de timp pana sa ajung sa-l iubesc. El se poarta minunat cu mine. Este foarte atent,intelegator , ma respecta si ma iubeste din tot sufletul. Am incercat sa ma despart de foarte multe ori de el, insa, de fiecare data, vine si ma implora sa nu-l parasesc si...nu mai pot face pasul spre despartire pentru ca mi se face mila si ma doare ca-l ranesc avand in vedere cate a facut pentru mine. Nu stiu ce sa fac. Oare va veni dragostea odata cu trecerea timpului? Voi reusi vreodata sa-l iubesc? Voi reusi vreodata sa-l parasesc? Cum sa procedez? Cum sa-i spun si sa nu cedez iar... Va rog din tot sufletul pentru un sfat pentru ca toti din jurul meu nu sunt de acord cu mine si spun ca sunt capricii , ca nu ai cum sa iti doresti ceva mai bun.M-am saturat de tensiunea asta. Ma simt foarte nefericita...
ana2027
 
Posts: 1
Joined: Sun Apr 03, 2011 10:10 pm

Return to Probleme de cuplu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron