Probleme de comunicare

Moderator: admin

Probleme de comunicare

Postby Maria Simona on Fri Oct 22, 2010 10:16 am

As vrea sa va spun ca psihoterapia m-a ajutat foarte mult.Cel mai greu a fost sa cer ajutor.Numai eu stiu de cate ori am format numarul de tel. al Roxanei pana am avut curajul sa sun si sa ma programez.Cred ca a fost cea mai grea, dar si cea mai buna decizie pe care am luat-o. Mi-a fost greu sa-i povestesc viata mea si toata sedinta nu am avut curaj sa ma uit la ea,imi era rusine de mine,de cum eram la vremea respectiva.Dupa prima sedinta am prins curaj si am inceput sa vin relaxata la cabinet.Cred ca m-a ajutat foarte mult ca am reusit sa-i spun Roxanei tot ce aveam pe suflet si intr-un fel m-am eliberat.Mi-am dat seam ca trecutul a ramas in urma, ,ca nu are sens sa ma ma mai gandesc la el ,ca nu vreau sa ma mai afecteze. Am reusit sa-mi fac prieteni,sa nu-mi mai fie frica de oameni, sa am curajul sa spun ce cred si ce simt,sa -mi intelg parintii si sa nu-i mai invinovatesc.Mi-am dat seama ca ei sunt raspunzatori de mine pana la o varsta,acum sunt mare si depine de mine ce vreau sa fac cu viata mea. Cel mai important este ca am invatat sa am incredere in mine si sa ma accept asa cum sunt. Acum stiu ce vreau de la viata si o sa lupt pentru visele mele.
Vreau sa-i multumsc Roxanei pentru ca fara ajutorul ei nu as fi reusit
Maria Simona
 
Posts: 1
Joined: Sun Oct 10, 2010 4:32 pm

Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron