Alege psihoterapia, fii perseverent si vei reusi!

Moderator: admin

Alege psihoterapia, fii perseverent si vei reusi!

Postby flavius on Thu Aug 02, 2012 7:21 am

Acum aproximativ 4 luni mi-am luat inima-n dinti si am contactat-o pe Irina Paraschiv. Aveam anxietate de performanta sexuala si desi imi era rusine mi-am zis ca ar fi bine totusi sa incerc. Inainte de a o contacta imi imaginam tot felul de scenarii cum ca va rade de mine sau ma va judeca, dar ce sa vezi, Irina m-a ascultat, m-a inteles si mi-a sugerat solutii. Si toate astea s-au intamplat prin intermediul internetului pe Skype. La inceput mi-a fost greu pentru ca nu prea vedeam rezultate si mi se parea dificil sa-mi depistez gandurile negative care ma duceau catre acea anxietate si sa le disput. Eu speram ca dupa o zi, doua sa fiu alt om. Nu e chiar asa. Dar am ales sa perseverez si azi mi-e mai usor sa-mi controlez gandurile negative si sa le schimb in pozitive si optimiste.
Numai bine tuturor!
flavius
 
Posts: 1
Joined: Sun Jul 29, 2012 3:33 pm

Re: Alege psihoterapia, fii perseverent si vei reusi!

Postby Psih Irina Paraschiv on Thu Aug 02, 2012 7:44 pm

Buna Flavius,

Ma bucur foarte mult ca te-ai decis sa impartasesti aici experienta ta cu psihoterapia cognitiv comportamentala.
Eu te felicit pentru faptul ca ai luat decizia acum 4 luni sa apelezi la psihoterapie si sa lucrezi pe dificultatile cu care te confruntai atunci. Asa cum bine spui, chiar daca schimbarea nu se petrece intotdeauna peste noapte, e important sa perseverezi pentru a reusi sa iti identifici si sa schimbi gandurile irationale cu unele care sa iti perminta sa ai o mai buna calitate a vietii.

Sper sa auzim de bine in continuare!

Cu bine,
Psihoterapeut Irina Paraschiv
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm


Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron