Atac de panica,anxietate ,depresie

Moderator: admin

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby David19 on Mon Oct 29, 2012 3:50 pm

recomand cu caldura si incredere.cei cu probleme gen atacuri de panica stari de anxietate si depresii va sfatuiesc sa apelati cu incredere si zic eu ca o sa merite
David19
 
Posts: 8
Joined: Fri Sep 07, 2012 9:24 pm

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby Psih Irina Paraschiv on Mon Oct 29, 2012 6:27 pm

Buna seara David 19,

Multumim pentru aprecierile bune si sper sa ne revedem curand cu vesti bune!

O seara frumoasa,

Psihoterapeut Irina Paraschiv
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
0735 884 103
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby David19 on Sun Feb 10, 2013 8:45 am

buna ziua din nou ,se poate scapa de tulburarea obsesiv-compulsiva cat de cat am scapat de atacurile de panica numai ca au ramas aceste ganduri imi vin niste ganduri in cap care ma deranjeaza ...inafara de ganduri suicidale imi vin tot felul de ganduri.... o periada aveam impresia ca as calca stramb vad ca acuma mi-a trecut...e grava treaba asta?si inca ceva ...in trecut aveam niste trairi adica simteam ca e pranz cand e dimineata cand e seara ,aveam o traire in suflet cand faceam anumite lucruri sau imi doream ...acuma ziua trece asa ca o lupta in a nu avea ganduri .ceva mecanic.numai simt acele trairi cum le simteam odata...uneori mie frica sa nu imi pierd controlul si sa fac lucruri necontrolate...puteti sa imi dati niste explicatii va rog...nustiu daca mai tineti minte dar am facut o sedinta impreuna....stiu ca poate nu am avut ocazia de a ne cunoaste foarte bine...va multumesc
David19
 
Posts: 8
Joined: Fri Sep 07, 2012 9:24 pm

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby Psih Irina Paraschiv on Sun Feb 10, 2013 10:12 am

Buna David,

Imi pare rau sa aud ca te confrunti cu aceste ganduri in continuare. Intr-adevar nu e usor sa reusesti sa le intelegei si sa le controlezi fara un ajutor de specialitalitate.

Sigur ca se poate tine sub control tulburarea obsesiv compulsiva - iti recoand sa revii la cateva sedinte in care sa iti pot explica ce se intampla in mintea ta atunci cand apar aceste ganduri care sunt atat de chinuitoare si care este cauza acestora. Ce descrii tu referitor la pierderea interesului pentru diferite activitati care iti faceau placere nu e neobisnuita in aceste situatii - ai ales atunci cand starile dureaza de mult timp si tratamentul nu este cel potrivit.

Eu te invit sa ma suni sau sa imi lasi numarul tau astfel incat sa putem discuta mai multe.
O zi frumoasa!

Irina Paraschiv
Psihoterapeut
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
0735 884 103
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby David19 on Sun Feb 10, 2013 10:30 am

iau asentra cu jumatate de spitomin si un spitomin intreg seara.cat de grava e problema?voi vedea cum pot face sa ne auzim la o sendinta...sa multumesc
David19
 
Posts: 8
Joined: Fri Sep 07, 2012 9:24 pm

Re: Atac de panica,anxietate ,depresie

Postby Psih Irina Paraschiv on Mon Feb 11, 2013 11:53 am

Buna David,

Imi e greu sa evaluez corect gravitatea problemei pana cand nu reusim sa ne intalnim fie in cabinet fie intr-o sedinta online (cu audio si video, prin Skype sau Yahoo Messenger) in care sa discutam mai multe despre aceasta stare.
In acest moment, dat fiind ceea ce mi-ai explicat in mesajul anterior, nu pot decat sa iti recomand sa faci o programare cat mai curand - cu cat mai repede apelezi la ajutorul potrivitm cu atat mai repede vei reusi sa intelegi si sa lucrezi la aceste stari si ganduri.
Nu ezita sa ma contactezi pentru mai multe detalii.

O zi linistita!

Irina Paraschiv
Psihoterapeut
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
0735 884 103
Psih Irina Paraschiv
 
Posts: 49
Joined: Sat Feb 11, 2012 2:46 pm

Previous

Return to Consiliere psihologica si psihoterapie individuala

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron